- Regulamin pobytu ucznia w szkole
- Regulamin podręczniki szkolne
- Program szkoły
- Zasady organizowania gimnastyki korekcyjnej
- Zasady organizowania zespołów korekcyjno-kompensacyjnych
- Procedura organnizacji zindywidualizowanej ścieżki kształcenia
- Procedury zwalniania uczniów z zajęć przez rodziców
- Procedury zwaliania uczniów przez nauczycieli
- Procedury postępowania w przypadku starań o odszkodowanie
- Statut
- Szkolny Program Wychowawczo-Profilaktyczny
- Regulamin wolontariatu
- Standardy Ochrony Małoletnich
- Standardy Ochrony Małoletnich wersja dla uczniów
- Szczepienie - dokumenty
- WZÓR ZWOLNIENIA UCZNIA ZE ŚWIETLICY
Procedury postępowania w przypadku starań o odszkodowanie
Procedury postępowania w przypadku starań o odszkodowanie
w wyniku zaistniałego wypadku lub zdarzenia
I . Dotyczy szkoły (nauczycieli, ucznia, pracownika służby bhp)
1. Nauczyciel, pod opieką którego znajdował się poszkodowany (w wyniku wypadku lub zdarzenia) uczeń zobowiązany jest w drugim dniu po wypadku wypełnić dokładnie kartę zgłoszenia, opisując na odwrocie dokładnie zaistniałe okoliczności uszkodzenia ciała.
2. Poszkodowany uczeń zgłasza się do pracownika służby bhp w celu udzielenia ewentualnych dodatkowych wyjaśnień, dokonania wpisu do rejestru wypadku lub zdarzeń, sporządzenia protokółu itp.
3. Uczeń, którego uraz zostanie uznany za wypadek, otrzymuje protokół sporządzony w 2 egzemplarzach, który podpisują rodzice. Oryginał pozostaje we władaniu rodziców, podpisaną kopię uczeń zobowiązany jest zwrócić pracownikowi służby bhp w terminie natychmiastowym.
4. Uraz ciała, uznany za zdarzenia, wpisany jest jedynie do księgi rejestru zdarzeń, bez sporządzania protokołu.
5. Przed końcowym badaniem poszkodowany uczeń pobiera od pełnomocnika ubezpieczyciela – kierownika administracyjno-gospodarczego druk, potwierdzający ubezpieczenie poszkodowanego, które należy przedłożyć lekarzowi i złożyć u ubezpieczyciela.
6. Nie sporządza się protokołu zdarzeń i wypadków zaistniałych w drodze do (z) szkoły oraz w czasie, gdy uczeń nie znajduje się pod opieką nauczyciela.
7. W/w sytuacje, w których dochodzi do wypadków i zdarzeń podlegają również ochronie ubezpieczeniowej.
II. Dotyczy rodziców
1. Rodzice zobowiązani są do zapoznania się z treścią protokołu powypadkowego (w przypadku wypadku), złożenia podpisu pod jego treścią i zwrotu kopii do szkoły (pracownikowi służby bhp).
2. Oryginał protokołu powypadkowego służy jako podstawa do wypełnienia karty wypadku ubezpieczyciela (w przypadku starań o odszkodowanie), ponadto okazywany jest na życzenie lekarza.
3. W przypadku starań o odszkodowanie w wyniku zaistniałego zdarzenia, uczeń odbiera od pełnomocnika kartę potwierdzającą ubezpieczenie i stosowne rubryki wypełniają rodzice, jako prawni opiekunowie biorący odpowiedzialność za składane informacje.
4. Taka sama procedura dotyczy zdarzeń i wypadków mających miejsce poza szkołą.
5. Wypełnione przez lekarza dokumenty rodzice składają u ubezpieczyciela, który wyznacza termin i procedurę stawienia się poszkodowanego na Komisję Lekarską, która ustala procent uszczerbku na zdrowiu.
6. Odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel wg ustalonej procedury.
UWAGA :
1. Dokonanie wpisu do rejestru zdarzeń lub wypadków może być dokonane tylko wtedy, gdy zostanie wypełniona karta zgłoszenia przez nauczyciela, pod opieką którego znajdował się uczeń.
2. W przypadku nieobecności nauczyciela na miejscu zdarzenia, opisu takiego dokonuje wychowawca na podstawie relacji ucznia.
3. Zobowiązuje się nauczycieli – wychowawców do zapoznania się z powyższą procedurą uczniów na lekcjach wychowawczych i rodziców na zebraniach.