Priorytet II rok szkolny 2024/2025
Kształtowanie myślenia analitycznego poprzez interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz poprzez pogłębianie umiejętności matematycznych w kształceniu ogólnym.
Cele:
- rozwijanie umiejętności podstawowych i przekrojowych;
- rozwijanie zainteresowań uczniów;
- wskazywanie interdyscyplinarności nauk przyrodniczych;
- budowanie w uczniach ciekawości świata przyrody;
- integracja zespołów klasowych;
- nabywanie kompetencji matematycznych;
- uświadamianie interdyscyplinarności obserwowanych w przyrodzie zjawisk;
- budowanie przyjaznego klimatu szkoły;
- rozwijanie wyobraźni przestrzennej;
- promocja szkoły.
Oczekiwane efekty:
Uczeń:
- utrwala umiejętności matematyczne
- rozwija swoje zainteresowania
- uczy się jak szybko przyswajać wiedzę i umiejętności
- rozumie wzajemne przenikanie się i interdyscyplinarność nauk przyrodniczych
- dostrzega zastosowanie matematyki w innych dziedzinach wiedzy
- interesuje się otaczającym światem • korzysta z nowych technologii
- rozwiązuje problemy
- bierze udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych
- rozwija krytyczne myślenie
- współpracuje w grupie
- rozwijanie kreatywności w nauczaniu
- rozwija kreatywność
- szuka innowacyjnych rozwiązań oraz nowych sposobów podejścia do problemów
- zwiększenie zaangażowania uczniów
- prezentuje swoje zainteresowania i umiejętności na tle klasy i szkoły
- 16.09.2024
Dzień Kropki
W dniu 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji nauczyciele zachęcali uczniów, aby wykonali jakieś kreatywne zadanie. Uczniowie klas 4-6 na godzinie wychowawczej ozdabiali wielkie kropki i umieszczali na niej swoje imiona zapisane w języku Morse'a. Uczniowie klas 7-8 na godzinie wychowawczej uzupełniali drzewo z hasłami: „Moje mocne strony”. Na lekcjach matematyki wszyscy rozwiązywali przygotowane przez nauczycieli karty pracy. Uczniowie klas 1-3 przyszli dziś do szkoły w kropkowanych ubrankach. A w czwartek wykonają na dziedzińcu szkoły "Kropkowany dywan".
- 26.09.2024
Dzień Języków Obcych
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda klasa przygotowała ciekawą gazetkę poświęconą wybranemu państwu. Prace uczniów były pełne barwnych flag, podstawowych zwrotów w języku danego kraju oraz ciekawostek dotyczących jego kultury.
- 07.10.2025
Potyczki ortograficzne - dyktando
Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych poprzez uzupełnianie luk w tekście, rozwiązywanie zagadek i krzyżówki.
- 15.11.2014
Dzień Tabliczki Mnożenia
To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
- 22.11.2024
Analiza struktury DNA
Podczas lekcji biologii uczniowie klas ósmych wykonali ciekawe zadanie, które pozwoliło im zrozumieć strukturę DNA. Podczas pracy połączyli naukę z kreatywnością. Efekty ich pracy można było zobaczyć w holu szkoły.
- listopad 2024
Odkodowana wiadomość
Pogłębianie umiejętności matematycznych w kształceniu ogólnym - języki obce.
- 01.12.2024
Matematyczny Kalendarz Adwentowy
Rozwiązywanie zadań tekstowych o tematyce świątecznej to doskonała okazja do kształtowania myślenia analitycznego.
- 03.12.2024
Zastosowanie matematyki w plastyce
Uczniowie klas 4 na lekcjach plastyki wykonywali modele przestrzenne pokazujące zastosowanie matematyki w życiu codziennym, w architekturze, w konstrukcjach, itp. Matematyka to królowa nauk, a jej ślady możemy znaleźć w wielu dziedzinach życia.
- 13.01.2025
Potyczki ORTOGRAFICZNE
W naszej szkole odbyły się emocjonujące "Potyczki ortograficzne", które zgromadziły uczniów gotowych zmierzyć się z wyzwaniami polskiej ortografii! W ramach wydarzenia uczniowie klas 4-8vmusieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych, rozwiązując różnorodne zadania: uzupełnianie luk w tekście, rozwiązywanie zagadek i wypełnianie ortograficznych krzyżówek. Kulminacyjnym momentem zmagań było niezwykle trudne dyktando, które pozwoliło wyłonić Mistrzów Ortografii!
Ponadto wydarzenie uświetniły prace wykonane przez uczniów:
- Klasa 4b stworzyła notatki graficzne dotyczące zasad stosowania liter "u" i "ó",
- Klasa 4c przygotowała notatki na temat pisowni liter "ż" i "rz",
- Uczniowie klasy 6b, uczestniczący w kółku polonistycznym opracowali w ramach projektu edukacyjnego "Ortografia na szóstkę" materiały dotyczące zasad pisowni liter "h" i "ch".
- 10.01.2025
Zabawy z chemią
Warsztaty były świetną okazją do przeprowadzenia praktycznych doświadczeń, które w atrakcyjny sposób przybliżyły uczniom tajniki chemii oraz zachowania gazów w różnych warunkach.
- 24.01.2025
Szkolny konkurs fizyczno - chemiczny dla klas 7
W naszej szkole uczniowie klas 7 mieli okazję zmierzyć się z wymagającym konkursem fizyczno-chemicznym, który sprawdzał ich wiedzę oraz umiejętności w zakresie fizyki i chemii. Konkurs obejmował różnorodne zadania dotyczące substancji, ich właściwości, gęstości, budowy atomu, a także zagadnienia związane z prędkością, siłą, ciśnieniem oraz podstawowymi obliczeniami matematycznymi.
- 21.02.2025
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.
- 06.03.2025
Uczniowie klas 4-8 rozwijają analityczne myślenie!
Uczniowie klas 4-8 biorą udział w zajęciach rozwijających analityczne myślenie, podczas których rozszyfrowują zakodowane wiadomości w języku angielskim. Ukryte treści to zabawne żarty, inspirujące cytaty i znane przysłowia – wszystko po to, aby nauka była angażująca i przyjemna!
- 14.03.2025
Dzień liczby Pi
W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi w wyjątkowy sposób! Uczniowie mieli okazję poznać fascynujące ciekawostki o tej nieskończonej liczbie i sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.