Regulamin Klasy 1-3 kolejność Klasy 4-6 kolejność Klasy 7-8 kolejność Scena Wyniki

Konkurs patriotyczny

Szkolny konkurs „Nasze talenty dla Niepodległej”

W bieżącym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym wydarzeniem chcielibyśmy zorganizować spotkanie poświęcone recytacji wierszy i śpiewaniu piosenek o tematyce patriotycznej. Myślimy, że pozwoli to uświadomić naszej szkolnej społeczności, jak wielkim dobrem jest dla nas Ojczyzna. Dzisiaj, kiedy żyjemy w wolnym, pięknym kraju, chcemy pamiętać tych, dzięki którym ją zawdzięczamy, chcemy wspominać chwile wielkie i trudne w naszej historii.

Z radością zwracamy się do wszystkich uczniów naszej szkoły z zaproszeniem do wzięcia udziału w konkursie pn. „Nasze talenty dla Niepodległej”.

Regulamin konkursu „Nasze talenty dla Niepodległej”

Organizatorzy:

mgr Beata Gierczak

mgr Ilona Bednarek - Podkowa

Cele i motywy Konkursu:

·        krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych;

·        przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów;

·        ukazanie dążeń do wolności, walk i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich;

·        popularyzacja pieśni patriotycznych pochodzących z różnych okresów historycznych, jak i współczesnych utworów o tej tematyce;

·        zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego;

·        ukazanie piękna polskiej ziemi;

·        celebracja rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warunki uczestnictwa:

1.   Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas od 1 do 8

2.   Uczestnicy Konkursu podzieleni są na trzy kategorie wiekowe:

•  uczniowie z klas 1 – 3;
  •  uczniowie z klas 4 – 6;
  •  uczniowie z klas 7 – 8.

3.   Uczestnik konkursu deklaruje swój udział w kategorii: muzycznej lub recytatorskiej. Konkurs przeprowadzany jest indywidualnie, a w kategorii muzycznej – solo.

4.   Długość prezentowanego utworu nie powinna przekraczać 5 min.

5.   Każdy uczestnik konkursu dostarcza plik muzyczny (mp3) oraz wydrukowany tekst wiersza do organizatorów w wyznaczonym terminie

Przebieg Konkursu:

1.     Konkurs „Nasze talenty dla Niepodległej” organizowany jest w dwóch turach:

I tura – uczniowie klas 1 - 3;

II tura – uczniowie klas 4 - 8;

2.     Za przeprowadzenie Konkursu odpowiadają organizatorki, dokładne miejsce, w którym konkurs zostanie przeprowadzony organizatorki wskażą w późniejszym czasie.

3.     Kryteria oceny kategoria recytacja:

• dobór i rozumienie tekstu;
  • poprawność i ekspresja wypowiedzi;
  • umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością;
  • dykcja oraz opanowanie tekstu.

Kategoria muzyczna:

• dobór repertuaru do możliwości wokalnych i wiekowych
  • dykcja i intonacja, poczucie rytmu
  • ogólny wyraz artystyczny
  • autorska interpretacja piosenki

4.     Forma prezentacji utworów:

•  występy uczestników odbywać się będą wobec publiczności, czyli nauczycieli, uczniów i opiekunów

5.     Uczestników oceniać będą komisje, powołane przez organizatorów dla poszczególnych kategorii wiekowych. Decyzja Komisji konkursowej jest ostateczna.

6.     Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców (laureatów): Przyzna 1, 2, 3 miejsce oraz trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

7.     Wszystkie informacje dotyczące Konkursu, listy zwycięzców, grafik wystąpień uczestników publikowany będzie na stronie internetowej PSP nr 9 w Opolu

Kalendarium:

·        do dnia 31.10.2023r. zgłoszenie do konkursu (uczniowie klas 1 – 3 do wychowawczyni; uczniowie klas 4 – 8 do pani Beaty Gierczak lub pani Ilony Bednarek - Podkowa)

·        do dnia 03.11.2023 r. – dostarczenie do organizatorów podkładów muzycznych na pen – drive (mp3) oraz wydruk tekstu do recytacji

·        07.11.2023 r. (wtorek)  - przesłuchania uczestników konkursu

·        lekcje 1, 2 klasy 1 – 3

·        lekcja 3, 4 klasy 4 – 6

·        lekcja 5, 6 klasy 7 - 8

·        10.11.2023 r. – uroczyste wręczenie nagród podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości,  ogłoszenie listy laureatów na stronie internetowej szkoły

Nagrody:

·        dla uczestników nagrody zapewnia szkoła;

·        laureaci otrzymują dyplomy, pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe;

·        wszystkim uczniom, przystępującym do Konkursu, zostaną wręczone pamiątkowe podziękowania.