Niebieskie Igrzyska

Realizacja zadań

Niebieskie Igrzyska

to ogólnopolskie wydarzenie będące formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyźmie. W ramach zorganizowanych działań edukacyjnych, kreatywnych i sportowych, uczniowie naszej szkoły, zgłębiali wiedzę na temat autyzmu i uczyli się akceptacji.

Klasy I- III, między innymi, brały udział w zajęciach warsztatowych ,,Uczymy się akceptować inność'' oraz ,,Jesteśmy różni i pomagamy sobie'', a także uczestniczyły w pogadance z pedagogiem i psychologiem szkolnym na temat tolerancji i dobrych manier wobec osób z niepełnosprawnościami.

Więcej zdjęć z zajęć: Zajęcia warsztatowe

Podczas wspólnych zabaw sportowych uczniowie mieli okazję pokazać swoje umiejętności i odkryć, że każdy jest wyjątkowy na swój sposób.

Więcej zdjęć z zajęć sportowych: Niebieskie Igrzyska

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów:

Hymn "Niebieskie Igrzyska": hymn.MP4   (śpiewają klasy 2 i 3)

hymn_Igrzyska.mp4    (śpiewają klasy 1)

Zajęcia sportowe: slalom.MP4

Zajęcia sportowe: taniec(1).mp4

Swoje przemyślenia i wnioski z odbytych wcześniej zajęć uczniowie prezentowali, podczas zawodów, w formie uskrzydlających haseł.

Chętni uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w rodzinnym konkursie ,,Kwiecień, Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyźmie - ulotka informacyjna'', a nagrodzona praca, uczennicy IIIA  Stanisławy Żurawskiej, posłużyła jako forma edukacji społeczności miasta.

Więcej zdjeć z akcji edukacyjnej społeczności lokalnej: Ulotka o Autyzmie

Przygotowane gazetki ścienne, prezentacje multimedialne oraz filmy przyczyniły się do przybliżenia tematu autyzmu całej społeczności szkolnej.

Uczestnicy działań, w ramach Niebieskich Igrzysk, oprócz zdobytej wiedzy i satysfakcji otrzymali pamiątkowe medale i upominki.