Miesiąc Bibliotek Szkolnych Godziny pracy 2023/2024 Nowości Z życia szkolnej biblioteki Goście w naszej bibliotece Nasze wizyty w MBP Testy do lektur Wykaz lektur kl. 1-3 Wykaz lektur kl. 4 Wykaz lektur kl. 5 Wykaz lektur kl. 6 Wykaz lektur kl. 7 Wykaz lektur kl. 8

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Rozstrzygnięcie

KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

Pierwszy konkurs biblioteczny polegał na wykonaniu pracy plastycznej w technice kolażu zgodnie z hasłem konkursu:

- klasy I – III        „Lubię czytać”

- klasy IV – VIII  „Biblioteka – tu kwitnie wyobraźnia”.

Zwycięzka praca należy do Laury Pawleta z klasy 2C

Wyróżnienia otrzymują:

- Alicja Kwiecińska kl. 2B

- Adam Król kl. 2B

- Alicja Nita kl. 1A

- Michał Król  kl. 4B

II konkurs Ładnego Pisania  „O Dyrektorskie Pióro”, który polegał na napisaniu dowolnego fragmentu twórczości wybranego autora.

Tekst miał być napisany odręcznie dowolną techniką (pióro, długopis).

Wyróżnione zostały dwie prace: Emilii Mrożek z kl.3B   i Anny Barylskiej z kl.3C

Wszystkim serdecznie gratuluję !

Nauczyciel bibliotekarz

Z książką mi do twarzy”

- rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

Z okazji Tygodnia Bibliotek (8-15 maja)  biblioteka szkolna zorganizowała dla swoich czytelników z klas IV – VIII  konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Na szczególną uwagę zasługują prace konkursowe:

-  Damiana Kwaśnioka z kl.7b

-  Antoniego Knosali z kl.7a

-  Mikołaja Durlika z kl.6b

– Małgorzaty Wilimowskiej z kl.4b

Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom.

Rozstrzygnięcie konkursu

„Drugie życie starych gazet”

Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów ze starych gazet przestrzennego projektu dowolnej postaci literackiej.

Do 28 października uczniowie klas I -VIII mogli przynosić wykonane przez siebie prace.

Konkurs polegał na oryginalności pomysłu, dokładności wykonania, estetyce i treści zawartej w wykonanym dziele.

Na konkurs wpłynęło 15 prac. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością.

Komisja, która oceniała prace uczniów miała duży problem. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe.

Ze względu na różnorodność i oryginalność prac komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać miejsc.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Komisja

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do  zorganizowania różnego rodzaju aktywności i promocji czytelnictwa.

Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  brzmi

„Czytanie dla pokoju”

Ogłaszamy następujące AKCJE:

1. AKCJA „Książka na życzenie”

Na specjalnie przygotowanym druku (do pobrania w bibliotece) można zgłosić propozycje zakupów książkowych do biblioteki szkolnej. Każdy uczeń może zgłosić najwyżej trzy propozycje.

Wśród uczestników akcji rozlosujemy nagrody!

2. AKCJA Bookcrossingowa

Obok biblioteki szkolnej jest półka („Czytaj z Muchą Odpaduchą”), na której systematycznie będą pojawiać się książki do swobodnego zabierania i czytania. Można również przynieść na wymianę własną książkę i dać jej nowe życie.

Akcja adresowana jest do wszystkich, dzieci i dorosłych, którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.

Ogłaszamy następujące KONKURSY:

I.          KONKURS pt.: „Drugie życie starych gazet”

Uczestnicy konkursu: uczniowie klas  I – VIII

Warunki uczestnictwa:

·       samodzielne wykonanie  ze starych gazet przestrzennego projektu dowolnej postaci literackiej;

·       wstępnej selekcji prac kwalifikowanych do konkursu dokonuje wychowawca klasy I-III lub nauczyciel plastyki;

·       każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę;

·       prace muszą być zaopatrzone w czytelną metryczkę, zawierającą informacje: imię i nazwisko ucznia (autora pracy), klasa oraz imię i nazwisko postaci literackiej, tytuł utworu, z którego pochodzi, imię i nazwisko autora utworu literackiego.

Kryteria oceniania:

• twórcza pomysłowość i wyobraźnia oraz oryginalność;
  • estetyka wykonania pracy i ogólne wrażenie artystyczne.

Termin i miejsce oddania prac: do dnia 28 X 2022 r. Prace należy składać w bibliotece.

2. KONKURS literacki na WYJAŚNIENIE/ROZWINIĘCIE hasła tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Uczestnicy konkursu: uczniowie klas V – VIII

Warunki uczestnictwa:

• samodzielne, pisemne wyjaśnienie tegorocznego polskiego hasła Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Czytanie dla pokoju”. (Polskie hasło jest skróconą wersją angielskiego hasła wybranego w tym roku przez IASL: „Reading for Global Peace and Harmony”).

·       praca powinna zawierać minimum 10 zdań, ale nie może przekroczyć jednej kartki  papieru formatu A4

·       prace muszą być zaopatrzone w czytelną metryczkę (na odwrotnej stronie pracy), zawierającą informacje: imię i nazwisko autora, klasa.

Kryteria oceniania:

• wartość merytoryczna pracy (rzeczowość, wyczerpanie tematu),
  • poprawność językowa, interpunkcyjna i ortograficzna.

Termin i miejsce oddania prac: do 28 X 2022 r. Prace należy składać w bibliotece.