Jesteśmy w programie Liga Robotów Robotyka Warsztaty z robotami Edison Audio/video Drukarka 3D Laminarka Tabliczka Mnożenia Dzień Misia Kartki Dzień Liczby Pi Muzyczne przerwy Kartki świąteczne

Robotyka

Kółko informatyczne

Liga Robotów

Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie.

Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku.

Nasi uczniowie już 7 listopada wystartują w turnieju.

Planowanie trasy naszego robocika:   liga_robotow.MOV

W tym roku szkolnym 2023/2024 zapraszamy na kółko informatyczne, gdzie głównym tematem będzie robotyka, a także obsługa drukarki 3D i zabawa z okularami VR.

Dołącz do nas :)

• Prawdziwa robotyka i prawdziwe programowanie to rozwiązania prawdziwych problemów.

• Nauka poprzez zabawę to skuteczna nauka.
  • Nauka oparta na praktyce pomaga w tworzeniu nowych koncepcji i modeli, umożliwiając jednocześnie ćwiczenie ważnych umiejętności takich jak komunikatywność, zdolność współpracy, krytyczne myślenie czy kreatywność.

Budujemy

Zestaw Lego SPIKE Prime rozpracowany. Pierwsze projekty zrealizowane, zatem zaczynamy zabawę z uczniami :)

IMG_5888.MOV

IMG_5885(1).mov

Zaczynamy przygodę zprogramowaniem

Nasza szkoła w ramach projektu Laboratorium Przyszłości otrzymała m. in. zestaw do programowania LEGO.

Uczniowie z klasy 5b na lekcji informatyki rozpakowali sprzęt i rozpoczęli zabawę w programowanie.