Miesiąc Bibliotek Szkolnych Godziny pracy 2023/2024 Nowości Z życia szkolnej biblioteki Goście w naszej bibliotece Nasze wizyty w MBP Testy do lektur Wykaz lektur kl. 1-3 Wykaz lektur kl. 4 Wykaz lektur kl. 5 Wykaz lektur kl. 6 Wykaz lektur kl. 7 Wykaz lektur kl. 8

Goście w naszej bibliotece

Nasza biblioteka gościła

Wojciech Karwacki

Autor książki "13. skrytka ", dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (wydawnictwo). Od lat propaguje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Beata Ostrowicka

Autorka książek dla dzieci i młodzieży. W swoich książkach opisuje współczesne problemy dziecięcego świata. Napisała m.in. "Opowieści ze starego strychu", "Lulaki", "Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne spawy Małych ludzi", "Tajemnica szkatułki". Nagradzana Wielokrotnie (II Literacka Nagroda w konkursie "Książka Roku 2002 ", Wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY).

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

pani Elżbieta Kampa

Pani dyrektor pełni ważną funkcje Przewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich  Zarządu Okręgu w Opolu.

Wanda Chotomska

Swoim W dorobku ma wiersze, opowiadania, scenariusze bajek i widowisk.

Jej imieniem nazwane zostały - Szkoła Podstawowa nr 4 w Praszce w 2006 roku, Szkoła Podstawowa w Bogucinie w 2006 roku. oraz art Szkoła Podstawowa nr 6 w Dzierżoniowie w 2007 roku.