O mnie :-) Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami Światowy Dzień Rzucania Palenia Mapa myśli Program dla szkół Gdzie szukać pomocy

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Z poradnika „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”

Poradnik został stworzony przez człowieka, który od 30 lat porusza się na wózku przy współudziale osób z różnymi niepełnosprawnościami

Celem poradnika jest podpowiedzieć ludziom sprawnym jak można współdziałać z osobami z niepełnosprawnościami w różnych sytuacjach życiowych

Poniżej cytat autora Poradnika -  Piotra Pawłowskiego Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

... Świat się jednak zmienia. Kiedy byłem niedawno w centrum handlowym, podjechał do mnie na rowerku chłopczyk. Przez chwilę oglądał mój wózek i... po chwili spytał: „Dasz pojeździć?”. Zadał to pytanie bez jakichkolwiek zahamowań i uprzedzeń. I takiego postępowania i zachowania życzę wszystkim, którzy się z nami kontaktują. Wolno pytać. Rozmawiać. Komunikować się. Żartować...”

Zaczerpnięte z w/w poradnika…

Dziękuje za przygotowanie plakatów uczennicom klasy VIB:

Karolinie Baron, Antonii Sosnowskiej, Amelii Kowalickiej.

Poniżej zamieszczono plakaty na temat ograniczeń jakie w życiu spotkać mogą osoby z niepełnosprawnościami w kolejności w jakiej wymieniono imiona i nazwiska autorek.