Harmonogram spotkań z Rodzicami Zwolnienie ucznia Dni wolne - ustawowo Dodatkowe dni wolne Konsultacje nauczycielskie

Zwolnienie ucznia

PROCEDURA ZWALNIANIA UCZNIÓW W CZASIE ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9  w Opolu

1. Zwolnienie ucznia z trwających zajęć lekcyjnych następuje wyłącznie na podstawie pisemnej prośby rodziców/opiekunów tzw. „Zwolnienia”.
  2. „Zwolnienie”  powinno być   napisane   na osobnej,  luźnej kartce lub wypełnione na zaproponowanym druku (dostępnym na stronie szkoły) –  zalacznik_1_zwolnienie_ucznia.pdf
  3. Zwolnienie - oświadczenie musi zawierać:
    • dane ucznia, tj.: imię, nazwisko oraz klasę, do której uczęszcza zwalniany uczeń,
    • datę i godzinę zwolnienia,
    • powód zwolnienia,
    • oświadczenie o treści: „Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo mojego dziecka w tym czasie”,
    • czytelny podpis rodzica/prawnego opiekuna.
  4. Zwolnienia z poszczególnych lekcji w danym dniu ucznia dokonuje wychowawca klasy, wyłącznie po okazaniu przez ucznia kartki ze zwolnieniem, a w czasie jego nieobecności wychowawca wspierający lub inny nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne w chwili, gdy uczeń prosi o zwolnienie.
  5. Nauczyciel poświadcza zapoznanie się z dokumentem, składając czytelny podpis na kartce zwolnienia.
  6. Wychowawca   lub   inny   nauczyciel,   dokonując zwolnienia,  zaznacza w dzienniku „u” („nieobecny-usprawiedliwiony”) na lekcjach, z których uczeń jest zwolniony.
  7. Poświadczone przez nauczyciela zwolnienie z zajęć uczeń przekazuje pracownikowi na portierni i na tej podstawie opuszcza szkołę.
  8. Poświadczone przez nauczyciela zwolnienie pracownik obsługi oddaje do sekretariatu szkoły w dniu jego otrzymania.
  9. Osobiste zwalnianie ucznia z zajęć lekcyjnych, bezpośrednio przez rodziców, następuje po zgłoszeniu faktu na portierni szkoły lub wychowawcy i wypełnieniu druku zwolnienia.