Aktualności Priorytet 1 Bieg na dobry początek Puchar Tymbarku

Wiadomości sportowe

Priorytet 1

Rok szkolny 2023/2024

Priorytet 1 : Wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej.

CELE GŁÓWNE:

• Kształtowanie umiejętności motorycznych i nawyków sprzyjających aktywnemu spędzaniu wolnego czasu
  • Promowanie zdrowego stylu życia – kształtowanie nawyków prozdrowotnych
  • Wytworzenie u uczniów zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej
  • Wyrabianie pozytywnej postawy wobec aktywności fizycznej

REALIZOWANE ZADANIA:

MUZYCZNE PRZERWYTańce integracyjne oraz zabawy muzyczno-ruchowe.

• 29 września 2023,

• 26 pażdziernika 2023 r.

• 30 października 2023 r. przez SU

BIEG NA DOBRY POCZĄTEK Bieg przełajowy na terenie szkoły w odpowiednich dystansach i kategoriach wiekowych.

• 03 pażdziernik 2023

WSPÓŁZAWODNICTWO MIĘDZYSZKOLNE - Wyłonienie reprezentacji szkoły do Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportowy

NAUKA PŁYWANIANauka sportowych styli pływania obejmująca pracę nóg, rąk, koordynację pracy rąk z oddechem, oraz pełną koordynację ruchów w kraulu na piersiach i na grzbiecie.

AKTYWNE PRZERWY ŚRÓDLEKCYJNE - realizowane według pomysłu nauczyciela

dc94a927-0d10-4b26-ab6f-d49ba30347b8.mp4    Macarena w wykonaniu uczniów klasy 2C

ZABAWY JAK Z PRL-U Uczestnictwo uczniów  w zabawach podwórkowych: guma, skakanka, Zośka, klasy, szczur, hula-hop itp.

Zabawa w "Szczura":

Zabawa z hula-hop na nogę :) -  Nic nie zachęca do ruchu tak dobrze, jak wspaniała zabawa!

KONKURS PLASTYCZNY "SPORTY ZIMOWE"indywidualne wykonanie pracy o formacie A4 dowolną techniką malarską lub graficzną. Organizator konkursu: pani Kinga Jabłonowska

WYJŚCIE NA LODOWISKO -  zorganizowanie zajęć na sztucznym lodowisku „Toropol” poprawiających koordynację i równowagę.

Zajęcia na lodowisku klasa 7A.

Zajęcia na lodowisku klasa 8A

PORANNA GIMNASTYKA Przeprowadzenie porannej gimnastyki pobudzającej organizm do działania i kształtowanie poprawnej postawy dziecka. (zadanie realizowane w świetlicy szkolnej)

gimnastyka.mp4   - krótki film do obejrzenia :)

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ Rozwijanie precyzji ruchów, ćwiczenia reakcji na sygnał w zabawach opartych o pedagogikę zabawy "Klanza".

DYKTANDO KRZESEŁKOWE - Wykorzystanie zajęć ruchowych do nauki ortografii, rozwijanie umiejętność czytania ze zrozumieniem, poprawności wymowy i spostrzegawczości.

GOŚCIMY SPORTOWCASpotkanie ze znanym sportowcem ze środowiska lokalnego

Na zdjęciu: od lewej Viktor Knoch, Marta Knoch (Wójcik), Magdalena Zych