Nawigacja

  • Projekty zdrowotne

    Projekty zdrowotne

    Centrum Zdrowia w Opolu Sp. z o.o.

    zaprasza do trwających, bezpłatnych projektów dla dzieci z miasta Opola:

    1. Dla dzieci z klas I – badania okulistyczne i badania laryngologiczne

    (projekt realizowany do 15 grudnia 2024 r).

    Telefony do rejestracji od poniedziałku do piątku:

    77 40 20 308 – rejestracja ogólna, w godz. od 10:30 – 18:00

    77 40 20 302 – rejestracja dziecięca, w godz. od 10:30 – 18:00

    77 45 15 280  – rejestracja dziecięca, w godz. od 10:30 – 15:00

    77 88 73 305  – rejestracja dziecięca, w godz. od 11:00 – 15:00     

    77 44 12 092  – rejestracja dziecięca, w godz. od 11:00 – 15:00

     

    1. Dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat - Konsultacje dietetyczne

    (projekt realizowany do 15 grudnia 2024 r.):

    - wywiad zdrowotno-żywieniowy

    - badanie analizatorem składu ciała

    - pomiar wzrostomierzem

    - badanie krwi

    - opracowanie indywidualnej diety

    - materiały edukacyjne

    - edukacja żywieniowa dla rodzica (dziecko poniżej 18 r.ż.)

    Telefony do rejestracji od poniedziałku do piątku:

    77 40 20 308 – rejestracja ogólna, w godz. od 10:30 – 18:00

    77 40 20 302 – rejestracja dziecięca, w godz. od 10:30 – 18:00

    77 45 15 280  – rejestracja dziecięca, w godz. od 10:30 – 15:00

    77 88 73 305  – rejestracja dziecięca, w godz. od 11:00 – 15:00

    77 44 12 092  – rejestracja dziecięca, w godz. od 11:00 – 15:00

     

    1. Dla dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat  - spotkanie z psychologiem, spotkania z psychiatrą oraz warsztaty psycho-edukacyjne dla dzieci i ich opiekunów

    (projekt realizowany do 30 listopada 2024 r.).

    Kwalifikacja do projektu na podstawie wypełnienia Szpitalnej Skali Lęku i Depresji HADS. Wypełnioną ankietę należy złożyć w przychodni Centrum Zdrowia w Opolu:

    • w rejestracji ul. Waryńskiego 30, 45-047 Opole
    • w rejestracji ul. Kościuszki 2, 45-062 Opole
    • w rejestracji ul. Licealna 18, 45-714 Opole
    • w rejestracji al. Witosa 26 45-418 Opole

    lub w rejestracji ul. Kosmonautów 3a, 45-628 Opole

    Ankiety są udostępnione we wszystkich rejestracjach przychodni oraz na stronie internetowej:

    https://centrum.przychodniemiastaopole.pl/aktualnosci/bezplatne-konsultacje-psychologiczne-psychiatryczne-dla-dzieci-w-wieku-od-12-do-16-lat

    WSZYSTKIE BADANIA I KONSULTACJE DLA DZIECI SĄ BEZPŁATNE!!!

    LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

  • Egzaminy 8 klas

    Egzaminy 8 klas
  • W filharmonii

    W filharmonii

    W piątek 10.05.2024 r. uczniowie naszej szkoły: Małgosia, Mikołaj i Damian wraz z nauczycielami wybrali się na otwartą próbę generalną Orkiestry Filharmonii Opolskiej przed koncertem pt. „Harfa? Najlepiej dwie!” pod batutą Wojciecha Rodka.

    Przed próbą Pani koordynator przybliżyła nam historię i budowę instrumentu jakim jest harfa oraz zapoznała nas z repertuarem koncertu. Podczas wyjątkowej próby wychowankowie usłyszeli najbardziej wirtuozowskie utwory z harfą w roli głównej m.in. Concertino w dawnym stylu na dwie harfy i orkiestrę smyczkową – Macieja Małeckiego oraz Impresję i Jou-jou na 2 harfy i orkiestrę smyczkową - Franza Josefa Reinl.

  • Wycieczka do sejmu

    Wycieczka do sejmu

    8 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły – klasy Vb, Vc i część Va, wzięli udział w wycieczce do Warszawy w ramach sejmowego programu edukacji parlamentarnej. Celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, na zaproszenie posła na Sejm RP p. Tomasza Kostusia.

    Uczniom towarzyszyli w charakterze opiekunów wychowawcy: mgr Natalia Prusak, mgr Daria Szleger oraz nauczyciele współorganizujący proces kształcenia mgr Anna Waindok i mgr Klaudia Mainka-Stein.

    Stolica powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Na dobry początek udaliśmy się spacerkiem oddać hołd wszystkim kombatantom AK pod Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Pomnik pozwolił nam przypomnieć sobie o etosie i bohaterstwie ludzi, tworzących struktury Podziemnego Państwa Polskiego oraz o tych, którzy ponieśli największą ofiarę dla dobra Ojczyzny. Monument znajduje się naprzeciw kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – najważniejszego celu naszego wyjazdu.

    Aby tam się dostać trzeba było wykazać się nie lada cierpliwością. Najpierw należało wypełnić wszystko od strony formalnej, a potem poczekać w kolejce na wejście. Następnie musieliśmy się wylegitymować i przejść przez bramki kontrolne, za którymi przywitał nas p. poseł Tomasz Kostuś wraz z przewodnikiem. Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i obejmowała przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, o których malowniczo opowiedział nam pan poseł.

    Następnie udaliśmy się na galerię Sali Posiedzeń Sejmu. Mieliśmy tam okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń i obserwować odbywające się w tym czasie obrady. Imponująca sala z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów i fotelem Marszałka zrobiła na nas ogromne wrażenie. Poczuliśmy się też bardzo wyróżnieni, kiedy pan wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty, prowadzący obrady przerwał je na chwilę, by nas oficjalnie powitać.  

    Zwiedzanie Sejmu obejmowało również wykład na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Prelekcja pomogła uczniom zrozumieć jego genezę, włączając w to ważne momenty historyczne, takie jak uchwalenie Konstytucji 3 maja czy działalność Sejmu Wielkiego. Ponadto po krótce wyjaśniła struktury i funkcjonowanie polskiego parlamentu oraz innych instytucji związanych z systemem demokratycznym, takich jak Senat czy Trybunał Konstytucyjny.

    Z Sali Posiedzeń udaliśmy się wraz z przewodnikiem oraz p. posłem Tomaszem Kostusiem na dalsze zwiedzanie. Oprowadzili nas między innymi po Hallu Głównym, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej. Znajdujące się tam schody główne to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów kompleksu sejmowego. Potężne, trójdzielne, zdobiące Hall główny, niejednokrotnie pojawiają się w obiektywach kamer relacjonujących wejście do Sejmu najważniejszych osób w państwie. Bardzo podobało nam się to miejsce ze względu na walory architektury oraz zdobną marmurową posadzkę. Naszą szczególną uwagę zwrócił także Korytarz Marszałkowski, przy tzw. stolikach dziennikarskich, gdzie reporterzy czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady. Podczas zwiedzania sejmowych korytarzy mieliśmy okazję spotkać wielu polityków i znanych dziennikarzy. Nasz pobyt w Sejmie uwieczniony został wspólnym zdjęciem z p. posłem Tomaszem Kostusiem i p. senatorem Piotrem Woźniakiem. Gdy nasza wizyta dobiegała końca otrzymaliśmy pamiątkowe książki oraz odblaski, magnesy i długopisy z monogramem Sejmu.

    Nasza wizyta w gmachu sejmowym zakończyła się uroczystym obiadem w sejmowej restauracji. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu p. posła Tomasza Kostusia wizyta w Sejmie stała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i wiadomości, a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi.

    Chcielibyśmy serdeczne podziękować za możliwość odwiedzenia Sejmu RP przez naszą grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Opolu. Ciepłe przyjęcie i zaangażowanie w oprowadzenie nas po gmachu sprawiło, że czuliśmy się honorowymi gośćmi. Dzięki hojności i życzliwości p. posła Tomasza Kostusia nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję poznać bliżej funkcjonowanie polskiego parlamentaryzmu i zobaczyć z bliska miejsce, gdzie podejmowane są ważne decyzje dotyczące naszego kraju.

    Doceniamy zaangażowanie w edukację młodego pokolenia i  daną nam możliwość zapoznania się z instytucją tak istotną dla naszego społeczeństwa. Nasza wizyta w Sejmie stanie się niezapomnianym doświadczeniem, które z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na rozwój naszych uczniów.

    Wyrażamy serdeczne podziękowania p. posłowi Tomaszowi Kostusiowi nie tylko za zaproszenie nas w tak szczególne miejsce, ale także za pokrycie kosztów wyjazdu.

    Bardzo dziękujemy!      

  • Zielona szkoła

    Zielona szkoła

    Dzień 5 - wykwaterowanie z ośrodka, przejazd do Amerykańskiego Parku Rozrywki TwinPigs w Żorach - Dziki Zachód, Las Przygód, Powrót do przyszłości, Meksyk, Hawaje, Las Vegas, Zwierzyniec. Powrót do Opola.

    W stylu country :)

  • Zielona szkoła

    Zielona szkoła

    Dzień 4 - wycieczka górska ścieżką przyrodniczą - Przełęcz Karkoszczonka (729 m n. p. m.)

    Ognisko, zabawy sportowe na terenie obiektu.

    Pożegnalna dyskoteka, konkurs talentów, quiz wiedzy o regionie.

  • Konkurs plastyczny

    Konkurs plastyczny

    Wczoraj 8 maja 2024r. w PSP nr 20 w Opolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój ulubiony bohater literacki". W konkursie przyznano 20 równorzędnych nagród dla uczniów opolskich podstawówek. Z naszej szkoły nagrodę odebrali: Hanna Osipiak kl. 3A i Maciej Węgrzyn kl. 3A.

  • Zielona szkoła

    Zielona szkoła

    Dzień 3 - wycieczka do Centrum Pasterskiego w Koniakowie - prelekcja pasterska „Kto ma owce ten ma sery” - pokaz wyrobu bundzu z degustacją serów. Bundz, bryndza, korbacze i sery gazdowskie, dlaczego nie wszystkie sery to oscypki?

    Wizyta w Centrum Koronki Koniakowskiej - gdzie kultywowana jest tradycja heklowania - Muzeum Koronki Koniakowskiej, sklepik z twórczością ludową.

  • Uroczystość zakończenia II wojny światowej

    Uroczystość zakończenia II wojny światowej

    Dzisiaj (8 maja) przypada 79. rocznica zakończenia II wojny światowej. Nasi uczniowie niosąc sztandar szkoły wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez miasto Opole.

  • Zielona szkoła

    Zielona szkoła

    Uczniowie z klas 2A, 2B, 3B i 3C przebywają obecnie na zielonej szkole w Beskidach. Wyjazd zaplanowano na pięć dni od 6 do 10 maja. 

    Dzień 1 - Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu - Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej, ścieżka edukacyjna, pokaz lotów ptaków drapieżnych i sów, bajkowa alejka z ruchomymi ekspozycjami bajek, plac zabaw.

    Dzień 2 - Wycieczka do Wisły - Muzeum Beskidzkie w Wiśle - lekcja pokazowa w XIX-wiecznej szkole.

    Kultura materialna górali śląskich - podstawy bytu górala, gospodarka sałaszniczo-pasterska, beskidzkie rzemiosło i rolnictwo, strój i sztuka ludowa Beskidu Śląskiego, wnętrze izby kurnej.

    Przejazd ciuchcią Wiślańską pod skocznię imienia A. Małysza, następnie do Wisły Czarne - Mała Zapora z wodospadem, zapora i jezioro w Wiśle Czarnem, przejazd do Zamku Prezydenta RP. Galeria z trofeami sportowymi Adama Małysza.

  • 20 lat w UE

    20 lat w UE

    1 maja 2024r. minęła 20 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji uczennice naszej szkoły: Zosia, Melania i Anastazja przygotowały wersję wokalno-instrumentalną hymnu UE - "Oda do radości".

  • Akademia - święta majowe

    Akademia - święta majowe

    Uczniowie klas piątych przygotowali dla szkolnej społeczności akademię przypominającą wydarzenia dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy. Udział w akademii był wyjątkową lekcją historii przeplataną utworami muzycznymi i piękną recytacją.

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

    Szkolne obchody Dnia Ziemi zorganizowano przy współpracy z Radą Dzielnicy. Nasi uczniowie sprzątali tereny wokół szkoły oraz sadzili kwiaty do donic, które będą ozdobą przy wejściu do szkoły. Dla wszystkich uczestników ekologicznej akcji Rada Dzielnicy przygotowała niespodzianki. Dziękujemy, a uczniom gratulujemy zaangażowania - worki pękały od znalezionych śmieci. 

    Sadzenie kwiatów przez uczniów klasy 1A

    Happening w świetlicy z okazji Dnia Ziemi

  • Wycieczka klas piątych i szóstych

    Wycieczka klas piątych i szóstych

    W dniach 22-24 kwietnia prawie 100-osoba grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła w podróż pełną pięknych krajobrazów i atrakcji turystycznych Sudetów. Wrażeń i emocji dostarczył nam Karpacz i jego okolice: spacerowaliśmy po centrum miasta, udaliśmy się w kierunku zapory na Łomnicy, zwiedziliśmy Kościółek Wang, odbyliśmy wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej, gdzie wybraliśmy się na pieszą wędrówkę do średniowiecznego zamku książęcego Chojnik. Zachwycił nas także Karkonoski Park Narodowy, w którym podziwialiśmy Wodospad Kamieńczyka. Odbyliśmy również spacer do Wodospadu Szklarskiego, zwiedziliśmy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, a także Sztolnię w Kowarach. Było to dla nas niezapomniane doświadczenie!

  • Projekt „Trzymaj formę!”

    Projekt „Trzymaj formę!”

    Nasza szkoła uczestniczy w projekcie, który propaguje zdrowy styl życia, pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Klasa 6c wraz z opiekunem na podstawie talerza zdrowia przygotowała na godzinie wychowawczej śniadanie - nie zabrakło pełnoziarnistego pieczywa, warzyw, kiełków… Kanapki prezentowały się smakowicie. Każdy uczeń miał za zadanie podać składniki swojego śniadania, zważyć je oraz podać finalnie kaloryczność kanapki dzięki aplikacji do liczenia kalorii.

  • Ciekawostki z koła biologicznego

    Ciekawostki z koła biologicznego

    W ubiegłym tygodniu uczniowie wykonywali samodzielnie preparaty mikroskopowe w warunkach szkolnych. Dzięki zajęciom mieli możliwość obejrzeć tkanki liścia szpinaku, komórki drożdży oraz zaobserwować w kropli wody pobranej ze stawu niektóre protisty.

    Lekcja pozwoliła uczniom poznać budowę mikroskopu i funkcji jego elementów, posługiwać się mikroskopem oraz analizować za pomocą urządzenia przygotowane preparaty.

  • 23.04.2024

    Moduł Niebieskie Igrzyska został zmodyfikowany

  • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

    Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

    Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Żonkile 2024, której celem jest upamiętnienie 81 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

    Symbolem akcji są żonkile. Nasi uczniowie wykonali papierowe żonkile.

    Podczas lekcji historii został uczniom przybliżony kontekst historyczny powstania w getcie warszawskim.

    Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

  • Spotkanie z gwiazdami sportu

    Spotkanie z gwiazdami sportu

    W środę 17.04.2024 w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie ze znanymi sportowcami, organizowane dla uczniów wszystkich klas w ramach realizacji priorytetu „Wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej”.

    W naszej szkole gościliśmy: 

    MARTĘ KNOCH (WÓJCIK) – polską łyżwiarkę szybką, specjalizującą się

    SHORT TRACKU. Reprezentantkę Polski, a od 2018 roku – reprezentantkę Węgier.

    Dwukrotną brązową medalistkę MISTRZOSTW EUROPY w sztafecie kobiet:

    - 2013 – z reprezentacją Polski

    - 2019 – z reprezentacją Węgier.

    Jako reprezentantka Węgier w sezonie 2018/2019 osiągnęła najlepszy

    w karierze wynik w PUCHARZE ŚWIATA (5 MIEJSCE w sztafecie kobiet w Salt Lake City).

    VIKTORA KNOCHwęgierskiego łyżwiarza szybkiego, również specjalizującego się

    SHORT TRACKU - mistrza olimpijskiego (2018), medalistę mistrzostw świata

    i Europy.

    Czterokrotnie uczestniczył w zimowych igrzyskach olimpijskich:

    - w 2006 - w Turynie

    - w 2010 – w Vancouver

    - w 2014 – w Soczi

    - w 2018 – w Pjongczangu.

    W 2018 został mistrzem olimpijskim w sztafecie mężczyzn (złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich).

    W latach 2015–2017 zdobył dwa medale MISTRZOSTW ŚWIATA (srebrny i brązowy), w latach 2007–2018 jedenaście medali MISTRZOSTW EUROPY (pięć srebrnych i sześć brązowych), w latach 2007–2009 dwa medale MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW (złoty i brązowy), a w 2013 roku złoty medal zimowej UNIWERSJADY.

    oraz

    MAGDALENĘ ZYCH – ABSOLWENTKĘ NASZEJ SZKOŁY, zawodniczkę AZS Politechniki Opolskiej, reprezentantkę Polski w SHORT TRACKU. Na swoim koncie ma brązowy medal na ZIMOWYM OLIMPIJSKIM FESTIWALU MŁODZIEŻY (EYOF) w Sarajewie, srebrny medal uzyskany na MISTRZOSTWACH POLSKI na dystansie 1500 m oraz wysokie miejsca na MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW,

  • Mistrzostwa Opola w Tabliczce Mnożenia

    Mistrzostwa Opola w Tabliczce Mnożenia

    II Mistrzostwa Opola w Tabliczce Mnożenia odbyły się 17 kwietnia 2024r. Wzięło w nich udział 16 drużyn ze szkół podstawowych m. Opola. Współorganizatorem była firma Matematyczne Karty Grabowskiego. Partnerem Wydział Oświaty Miasta Opola.

    Nasza szkolna reprezentacja: Klara Morciniec, Julia Szyndzielorz, Makary Kokulski i Mikołaj Staroń z klasy 3A musiała wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia biorąc udział w 5 grach matematycznych.

    Klara Morciniec zajęła 4 miejsce wśród 32 uczestniczek mistrzostw.

    Gratulujemy całej drużynie!!!

    Udział w konkursie wymagał wielu przygotowań, dodatkowe zajęcia po lekcjach prowadziły dla chętnych uczniów pani Natalia Prusak, pani Małgorzata Grodziska i pani Beata Gierczak.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Łangowskiego w Opolu
    45-834 Opole, ul. Cmentarna 7
  • 077 457 41 89

Galeria zdjęć